Suveülikool 2016

19. - 20. august 2016

ESTGISi järjekorras neljas Suveülikool toimub 19.-20. august 2016 Mihkli Külalistemajas, Sepaküla külas, Läänemaal (http://www.mihkli.eu).

Teema: Merepidu – geoinformaatika avastamata aarded

Reede, 19. august
9:45 Kogunemine Rohuküla sadamas
10:00 – 12.00 Tutvumine Veeteede Ameti avamere hüdrograafialaevaga Rohuküla sadamas
Tegevused jätkuvad Mihkli Külalistemajas:
12:00 Lõuna
13:00 Mudelid, seisuveekogud ja meri / Peeter Ennet, Keskkonnaagentuur
13:30 Mere ja siseveekogude integreeritud haldamise mudeli väljatöötamine / Erik Teinemaa, Eesti Keskkonnauuringute Keskus
14:00 Navigatsioonikaardist GISini / Tõnis Siilanarusk, Veeteede Amet
14:30 Kohvipaus
15:00 Ruumiandmete kasutamine mereseires: satelliitpildid ja prognoosimudelid / Rivo Uiboupin, TTÜ Meresüsteemide instituut
15:30 Mereandmed PlanetOSis ja nende kasutamine API kaudu / Andres Luhamaa, PlanetOS
16:00 Merealade ruumilisest planeerimisest ruumiandmete infrastruktuurini / Maili Hirlak, Maa-amet
16:30 Vrakid arvutis – sonaripildist andmebaasini / Priit Lätti, Eesti Meremuuseum
17:00 Arutelu
18:00 Õhtusöök
19:00 Arutelu jätkub vabas vormis

Laupäev, 20. august
8:00 Hommikusöök
Maa ja mere piiril
9:00 Tolkuse paleolaguuni rekonstruktsioonid / Hando-Laur Habicht, Tartu Ülikool/Maa-amet
9:20 Paleorannajooned ja kiviaegne inimasustus / Merle Muru, Tartu Ülikool
9:40 Nüüdisrandade arengu uurimine muutuvate kliimatingimuste ja arenevate GIS vahendite taustal / Hannes Tõnisson, Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskus
10:10 Rannajoone kaardistamise erisustest ETAKis / Lea Pauts, Maa-amet
10:30 Välitöö rannas – Georadari kasutamine rannikute uurimisel / juhendab Hannes Tõnisson, TLU ökoloogia keskus
12:00 Lõuna
13:00 Lahkumine

  1. Peeter Ennet
  2. Hando-Laur Habicht
  3. Maili Hirlak
  4. Märt Holtsmann
  5. Ainar Härm
  6. Helen Juksar
  7. Ave Kargaja
  8. Liisi Kasuk
  9. Andreas Kiik
  10. Tambet Kikas
  11. Riivo Kolka
  12. Tiina Kruup
  13. Marie Külvik
  14. Jaak Laineste
  15. Aive Liibusk
  16. Mihkel Lindpere
  17. Andres Luhamaa
  18. Priit Lätti
  19. Maarja Mahlapuu
  20. Riho Marja
  21. Meeli Mets
  22. Maila Moor
  23. Merle Muru
  24. Marge Mõtte
  25. Tõnu Oja
  26. Triinu Ojala
  27. Anna Palusalu
  28. Lea Pauts
  29. Helen Prisk
  30. Vahur Puik
  31. Lagle Randma
  32. Tiina Rauk
  33. Ramon Reimets
  34. Ülli Reimets
  35. Margarita Selli
  36. Tõnis Siilanarusk
  37. Anni Sisas
  38. Kreet Solnask
  39. Marja Talvari
  40. Tanel Tamm
  41. Liina Tamm
  42. Erik Teinemaa
  43. Andres Trei
  44. Hannes Tõnisson
  45. Rivo Uiboupin
  46. Kaimo Vahter
  47. Ants Vain
  48. Nils-Erik Vallikivi
  49. Kätlin Veber

(18.08.2016 seisuga)

Fotod: Ramon Reimets

Tulevased üritused

ESTGIS aastakonverents – Baltic geospatial information technology conference

06. - 07. märts 2020

(13 päeva pärast)

Tutvu üritusega